KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2019-12-08 00:11)
CHF / PLN3.9025+0.0000
EUR / PLN4.2761+0.0000
GBP / PLN5.0807+0.0000
USD / PLN3.8665+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Zielona Gala maszynami stoi

Zielona Gala zagości w Szepietowie w dniach 21 – 22 maja. Na miejscu odbędą się pokazy i prezentacje maszyn rolniczych oraz ciekawe wykłady i seminaria. Imprezą towarzyszącą będą Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Zielona Gala to impreza, w trakcie której każdy może zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną. Na polach doświadczalnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zaprezentowane zostaną maszyny do zbioru i konserwacji zielonek oraz ich możliwości. Taki praktyczny pokaz umożliwi porównanie najnowszych technologii oraz wybranie najlepszej oferty handlowej producentów z całej Europy. Wybór będzie duży – ponad 50 maszyn i urządzeń dostosowanych do potrzeb gospodarstw, w tym: kosiarki, przetrząsarki, zgrabiarki, prasy i prasoowijarki.

Teoretyczna część gali upłynie pod znakiem seminariów i wykładów. Będą one z zakresu właściwego gospodarowania użytkami zielonymi, produkcji pasz z tych właśnie użytków oraz z koszenia traw.

Imprezą towarzyszącą Zielonej Gali są Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Ich celem jest zapoznanie rolników z nowoczesnymi technologiami i korzystnymi ekonomicznie rozwiązaniami w budownictwie wiejskim. Tereny wystawowe zostaną opanowane przez producentów wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, jak również materiałów wykończeniowych, którzy zaprezentują swoją ofertę. Będzie można przy okazji zasięgnąć porady specjalistów z pracowni projektowych i przedstawicieli firm budowlanych. W trakcie targów organizatorzy zaplanowali pokaz stawiania muru bez użycia standardowej zaprawy. Za to, wykorzystane będą najnowsze techniki szybkiego murowania. Zainteresowani będą mogli śledzić kolejne etapy prac, krok po kroku.

Na miejscu zaprezentowane zostaną produkty specjalne z betonu oraz urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, m.in. Nowoczesne i ekonomiczne systemy grzewcze.

Informacje można uzyskać pod nr tel.: (86) 275 89 44, (86) 275 89 00 lub na stronie www.odr.pl