KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2019-12-06 20:20)
CHF / PLN3.9072-0.0002
EUR / PLN4.27620.0000
GBP / PLN5.0826+0.0001
USD / PLN3.86880.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

UE: Wyłoniony zwycięzca konkursu na projekt ekologiocznego logo.

Dnia 8 lutego br. Komisja Europejska ogłosiła zwycięzcę konkursu na logo dla produktów ekologicznych UE, na którego logo zagłosowało 63% ze 130 tys. internautów . Od 1 lipca 2010 r. umieszczenie ekologicznego logo UE tj. „Euro liścia” będzie obowiązywało na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych, które zostały wyprodukowane w jednym z państw członkowskich UE i spełniają obowiązujące normy. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy około 130 tys. osób głosowało on line, wybierając z trójki finalistów nowy, ekologiczny symbol. Autorem zwycięskiego projektu jest Dusan Milenkovic, student z Niemiec. Prawdopodobnie do końca lutego br. zostanie zmienione rozporządzenie dot. rolnictwa ekologicznego, umożliwiając wprowadzenie nowego logo.
Ekologiczne logo UE powinno od 1 lipca 2010 r. znaleźć się na wszystkich paczkowanych eko produktach, które zostały wyprodukowane w państwach UE i spełniają normy rolnictwa ekologicznego. Nie będzie ono natomiast obowiązkowe dla produktów importowanych. Obok logo UE będą mogły być umieszczane inne prywatne, regionalne lub krajowe oznaczenia. Mariann Fischer Boel, Komisarz ds. Rolnictwa, wyraziła zadowolenie z wyników konkursu, którego była pomysłodawczynią oraz wyraziła opinię, że dzięki konkursowi znacznie wzrosła świadomość społeczeństwa dotycząca żywności ekologicznej. Logo będzie też rozpoznawalne niemal przez wszystkich. Logo zostało wybrane w wyniku ogólnoeuropejskiego konkursu, w którym mogli wziąć udział studenci szkół i akademii sztuk pięknych i wydziałów wzornictwa.
Międzynarodowe jury wybrało logo spośród prawie 3,5 tys. projektów. Trzy najlepsze prace zostały umieszczone na stronie internetowej konkursu www.ec.europa.eu/organic-logo i poddane głosowaniu on line, które zakończyło się 31 stycznia 2010 r. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostaną uhonorowani przez Dyrekcję Generalną ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej na oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Brukseli w lipcu 2010 r. Trzej zwycięzcy otrzymają wygrane pieniężne w wysokości 6 000, 3 500 i 2 500 Euro.
Internet: http://ec.europa.eu/agriculture/organic/logo/index_pl.htm
Źródło: Agra Facts