KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2019-07-21 01:06)
CHF / PLN3.8592+0.0000
EUR / PLN4.2508+0.0000
GBP / PLN4.7355+0.0000
USD / PLN3.7886+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Tańsze kredyty w Banku Ochrony Środowiska

Kupno mieszkania bądź zaciągnięcie kredytu na dowolny cel jest coraz tańsze. Bank Ochrony Środowiska zmniejszył marże pobierane od kredytów i pożyczek hipotecznych w euro. Wprowadził też ułatwienia w zaciąganiu kredytów gotówkowych dla przedstawicieli wolnych zawodów - informuje rzecznik banku.

Marże kredytów hipotecznych w euro w BOŚ Banku spadły od 0,50 p.p. do 0,80 p.p. Jeszcze większa obniżka dotyczy pożyczek hipotecznych – tutaj marże zmniejszyły się nawet o 1,50 p.p.

To kolejny spadek cen kredytów w Banku Ochrony Środowiska. W grudniu bank zaproponował klientom specjalną promocję kredytu hipotecznego – wówczas marże zmniejszyły się zarówno dla pożyczek w złotych jak i w walutach obcych.
- Postawiliśmy na euro. Wiele bowiem wskazuje na to, że złoty będzie się umacniał względem wspólnego europejskiego pieniądza. To duży atut dla osób sięgających po kredyty denominowane w euro. Jeżeli prognozowany przez analityków trend się utrzyma, spadać będą raty miesięczne płacone w rodzimej walucie – mówi Marek Serafiński, Wiceprezes Banku Ochrony Środowiska.

Obniżka marż kredytów hipotecznych dla klientów zaciągających zobowiązanie o równowartości 400 tys. zł na 20 lat oznacza spadek wysokości miesięcznych rat o ok. 45 euro, czyli o ponad 180 zł. W skali roku jest to blisko 2200 zł.

Dodatkowym atutem kredytów hipotecznych BOŚ jest finansowanie do 100 proc. wartości nieruchomości, 3-letnie wakacje kredytowe w spłacie kapitału i nawet 50-letni okres kredytowania.

BOŚ przygotował też specjalną ofertę pożyczek gotówkowych dla przedstawicieli wolnych zawodów, m.in. lekarzy prowadzących prywatną praktykę (w tym stomatologów i weterynarzy), prawników, biegłych rewidentów, osób na kontraktach menedżerskich.

Bank zdecydował się obniżyć marżę nawet o 4 p.p. Maksymalna kwota pożyczki może wynieść nawet 500 tys. zł.

- W przypadku pożyczek do 100 tys. zł stosujemy uproszczoną procedurę kredytową. Prowadzący własne firmy klienci mają niewiele czasu – my chcemy jak w największym stopniu ułatwić im kontakty z bankiem – podkreśla Marek Serafiński.