KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2020-01-27 21:00)
CHF / PLN4.0059-0.0001
EUR / PLN4.2786+0.0001
GBP / PLN5.0679-0.0002
USD / PLN3.8839+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Rynek giełdowy zbóż i oleistych

Notowania marcowych kontraktów na zboża spadły wczoraj na Matif do poziomów nienotowanych od wielu miesięcy. Rzepak nadal drożeje na rynku europejskim. Także za oceanem zboża powróciły do trendu spadkowego.
CBOT
Po prawie dwutygodniowej korekcie wzrostowej na rynek zbóż powróciły spadki notowań. Od połowy tygodnia kontrakty na zboża i soję tracą na wartości (skorelowane jest to ze wzrostem wartości dolara). Od początku tygodnia do wczoraj kontrakt na pszenicę z najbliższym terminem realizacji stracił na wartości 0,3% a analogiczny kontrakt na kukurydzę potaniał w tym czasie o prawie 1,2%.
Na czwartkowym zamknięciu marcowe kontrakty: na kukurydzę kosztowały 140,63 dolara/t, a na pszenicę 178,31 dolarów/t.
Soja traciła drugi dzień z rzędu (podobnie jak zboża) i jest wielce prawdopodobne, że notowania tych nasion wracają do trendu spadkowego. Kontrakt marcowy na soję kosztował na czwartkowym zamknięciu 348,5 dolara/t.
Wskaźniki analizy technicznej dla zbóż sugerują spadki zarówno w bliższych jak i dalszych horyzontach czasowych. W przypadku soi w krótkim przedziale czasowym przeważają wskaźniki podpowiadające zakup kontraktów (wzrost notowań).
MATIF
Notowania zbóż spadły wczoraj do poziomów nienotowanych od połowy października w przypadku marcowego kontraktu na kukurydzę i od połowy września dla analogicznego kontraktu na pszenicę. Przez ostatni miesiąc notowania zbóż przebywały w trendzie bocznym i wahały się w przedziale 2-3 euro/t.
Na wczorajszym zamknięciu marcowa pszenica kosztowała 123,5 euro/t (-1,5euro/t).
Kontrakt na kukurydzę z tym samym terminem wykonania podrożał o 1,25 euro i zakończył notowania ceną 130,75 euro/t.
Rzepak jest wyjątkiem spośród omawianych kontraktów. Jego notowania podążają w ślad za prognozami coraz to większego zapotrzebowania na ten towar ze strony przemysłu biopaliwowego. Wczoraj majowy kontrakt wzrósł o 1,25 euro i kosztował na zamknięciu 295,5 euro/t.
Biorąc pod uwagę cały obecny tydzień (kontrakty z najbliższym terminem dostawy) największe spadki zanotowała  pszenica 1,2%. Kukurydza w tym czasie straciła na wartości 1%.
Majowy kontrakt na rzepak zyskał od początku tygodnia 1,1%.
Wskaźniki analizy technicznej dla zbóż sugerują zniżki cen we wszystkich przedziałach czasowych. W przypadku rzepaku prognozy są odmienne i podpowiadają większe prawdopodobieństwo wzrostów notowań w każdym przedziale czasowym.
Wskaźniki analizy technicznej dostępne na stronie:
http://www.barchart.com
Dzisiejsze kursy walut z rynku międzybankowego na godzinę 9:30
EUR/PLN = 4,01
USD/PLN = 2,98

Źródło: eWGT