KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2019-07-21 01:14)
CHF / PLN3.8592+0.0000
EUR / PLN4.2508+0.0000
GBP / PLN4.7355+0.0000
USD / PLN3.7886+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Nowy system przepływu środków europejskich

Od 1 stycznia 2010 r., zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych Bank Gospodarstwa Krajowego będzie obsługiwał płatności w ramach budżetu środków europejskich. Podstawą dokonania przez BGK płatności na rzecz beneficjentów programów europejskich będą zlecenia płatności przesyłane przez instytucje, które zawarły z beneficjentami umowy o dofinansowanie, m.in. ministerstwa, urzędy marszałkowskie, wojewódzkie urzędy pracy, agencje wykonawcze.

System zostanie uruchomiony 4 stycznia 2010 r. Przesłanie dokumentów w nowym systemie płatności będzie odbywało się drogą elektroniczną. Beneficjent nie przekazuje do BGK żadnych dokumentów. Włączenie Banku do systemu płatności nie powinno też powodować wydłużenia okresu oczekiwania na środki, który w głównej mierze zależy od czasu weryfikacji wniosku o płatność. Nowy system powinien przyspieszyć przekazywanie środków – dzięki skróceniu „drogi” do Beneficjentów nie powinny występować zatory w przepływach pomiędzy instytucjami.

W związku z wprowadzeniem BGK jako Płatnika nie powinny też wystąpić żadne opóźnienia w płatnościach dla Beneficjentów. BGK nie będzie instytucją systemu wdrażania – nie ma konieczności przeprowadzenia audytu zgodności i związanych z tym ewentualnych opóźnień. Bank, pełniąc funkcję Płatnika, będzie jedynie dokonywał wypłat środków na rzecz Beneficjentów lub innych odbiorców płatności.

Zasady korzystania z systemy BGK na www.bgk.com.pl