KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2018-07-16 23:42)
CHF / PLN3.6842+0.0000
EUR / PLN4.30160.0000
GBP / PLN4.86370.0000
USD / PLN3.6731+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Nie będzie pieniędzy na środowisko

Sejmowe komisje samorządu terytorialnego i środowiska opowiedziały się za przyjęciem wszystkich senackich poprawek do ustawy likwidującej gminne i powiatowe fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Już w wersji przesłanej do Senatu posłowie zdecydowali, że fundusze mają zniknąć 1 stycznia 2010 roku, a samorządy mają obowiązek do końca marca dostosować uchwały budżetowe do nowych przepisów.

Ustalono także, że dotychczasowe wpływy z tytułu opłat i kar będą stanowiły dochody budżetów powiatów i gmin, a należności i zobowiązania powiatowych funduszy i gminnych funduszy, w tym nieściągnięte należności i nieuregulowane zobowiązania, staną się należnościami i zobowiązaniami budżetów powiatów albo gmin.

Wśród poprawek senackich znalazł się zapis, iż kwoty przeznaczane przez powiaty i gminy na ochronę środowiska i gospodarkę wodną nie mogą być mniejsze niż dochody z tytułu wpływających do budżetów samorządowych opłat za korzystanie ze środowiska i administracyjnych kar pieniężnych.

Uregulowano także zasady przekazywania w dwóch najbliższych latach do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska tzw. nadwyżek dochodów gmin i powiatów, których wpływy z opłat i kar będą wyższe od 10-krotności średniej krajowej dochodów z roku poprzedniego przypadających na jednego mieszkańca.

Komisje samorządu terytorialnego i środowiska na wspólnym posiedzeniu zarekomendowały Sejmowi przyjęcie wszystkich – w sumie 23 - poprawek zaproponowanych przez senatorów. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się najprawdopodobniej w piątek lub sobotę.

Żródło: PAP