KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2019-08-17 13:55)
CHF / PLN3.9984+0.0000
EUR / PLN4.3375+0.0000
GBP / PLN4.7532+0.0000
USD / PLN3.9125+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Meblarstwo, nowy kierunek studiów SGGW

Meblarstwo, to nowy kierunek studiów, który uruchomi Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2014/2015. W październiku studia na tym kierunku rozpocznie 60 osób.

Kierunek Meblarstwo, to stacjonarne studia I stopnia, które będą prowadzone na Wydziale Technologii Drewna. Nowy kierunek jest wynikiem zapotrzebowanie branży meblarskiej na specjalistów z tego zakresu. W Polsce jest ok. 65 tysięcy przedsiębiorstw meblarskich, zatrudnionych 267 tysięcy osób. Nowy kierunek studiów, a w szczególności jego program był konsultowany z przedstawicielami największych przedsiębiorstw branży meblarskiej takich jak: Fabryki Mebli Forte S.A, Bydgoskie Fabryki Mebli, Grupa Nowy Styl, jak również z pracodawcami maszyn i sprzętu wykorzystywanego do produkcji mebli : Homag Polska, IMA Polska.

Przemysł meblarski został uznany za priorytetowy dla rozwoju gospodarczego Polski i wymaga silnego wsparcia również ze strony szkolnictwa wyższego, kształcącego wyspecjalizowanych w przemyśle meblarskim inżynierów. Studenci Wydziału Technologii Drewna SGGW uczestniczą w Programie Płatnych Staży organizowanych przez przedsiębiorstwa. Wielu stażystów na zakończenie okresu stażowego otrzymuje propozycje zatrudnia w firmach jako pełnoetatowi pracownicy. Także ten program wskazał na konieczność uruchomienia nowego kierunku studiów.

Kierunek Meblarstwo jest w znacznej mierze kierunkiem interdyscyplinarnym częściowo związanym z kierunkiem Technologia drewna oraz w mniejszym stopniu z takimi kierunkami jak Inżynieria materiałowa, Wzornictwo oraz Konserwacja i restauracja dzieł sztuki. Absolwenci Meblarstwa będą przygotowani do pracy w zakładach branży meblarskiej, firmach i przedstawicielstwach handlowych, biurach projektowych, placówkach naukowo-badawczych oraz w szkolnictwie zawodowym.

Szczegółowe informacje na temat kierunku studiów można znaleźć na stronie internetowej www.sggw.pl/dydaktyka_/rodzaje-studiow/kierunki-studiow/meblarstwo 
Autor: Krzysztof Szwejk, SGGW