KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2020-02-18 03:07)
CHF / PLN4.0119+0.0000
EUR / PLN4.2634+0.0001
GBP / PLN5.1162+0.0002
USD / PLN3.9369-0.0007


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Kongres IFMA w SGGW

Ponad dwustu naukowców i praktyków z całego świata przyjedzie w lipcu tego roku do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na światowy kongres naukowy poświęcony transformacjom zachodzącym w rolnictwie.

Kongres International Farm Management Association (IFMA) jest organizowany od 1971 roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu Kongresy IFMA odbywają się co dwa lata – w różnych krajach i na różnych kontynentach. W tym roku, po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie. Każdy Kongres IFMA przyciąga uczestników z całego świata i ze wszystkich kontynentów, reprezentujących zarówno sektor produkcji rolniczej, jak i pracowników nauki, decydentów politycznych, przedstawicieli firm zaopatrzenia rolnictwa, przetwórstwa i handlu, a także organizacji zaangażowanych w rozwój agrobiznesu i obszarów wiejskich.

Tematem XIX Kongresu International Farm Management Association (IFMA) jest „Transformacja rolnictwa – między polityką, nauką a konsumentem” (Transforming agriculture – between policy, science and the consumer).

Szczegółowe tematy Kongresu IFMA19, który odbędzie się w dniach 21-26 lipca 2013 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to:
1. Dostosowanie do zmian Polityki Rolnej.
2. Środowiskowe aspekty produkcji rolniczej.
3. Czy jest przyszłość dla małych gospodarstw?
4. Transfer wiedzy i innowacji.
5. Wyzwania rynku żywności.
6. Nauka i doradztwo.
7. Przekształcenia w rolnictwie krajów w różnych regionach świata.

Główną część obrad Kongresu stanowić będzie sześć sesji plenarnych poświęconych następującym zagadnieniom: transformacji w rolnictwie, ewolucji polityki rolnej, wkładowi nauki do rozwoju rolnictwa, przemianom rynkowym, rozwojowi technologicznemu oraz rolnictwu na świecie. W każdej z sesji plenarnych referaty wygłoszą renomowane osobistości ze świata nauki i polityki m.in. prof. Leszek Balcerowicz, dr Jerzy Plewa z Komisji Europejskiej, prof. Edward Gacek (CABORU), a także uznani w świecie ekonomiści rolni, tacy jak prof. Gerhard Schiefer (Uniwersytet Bonn), prof. Scott Rozelle (Universytet Stanford), prof. David Harvey (Unwersytet Newcastle). O perspektywach rozwoju technologicznego w rolnictwie mówić będą przedstawiciele znanych firm produkujących dla rolnictwa – John Deere, ZA Puławy, Syngenta. W szóstej sesji plenarnej zaplanowano wystąpienia rolników z różnych krajów, w tym z Polski (Wiesław Gryn).

Medialny patronat nad konferencją objęli:
Program Pierwszy Telewizji Polskiej, Polska Agencja Prasowa, Akademickie Radio Kampus, Stowarzyszenie Polskie Rynki Hurtowe, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Redakcja portalu internetowego AgroWorld.pl, Redakcja Portalu Nowoczesnego Agrobiznesu Agrosukces.pl, Polska Telewizja Rolnicza TVR, Redakcja Portalu Nowoczesnego Rolnika Farmer.pl, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, Redakcja Rolniczego Przeglądu Technicznego

Do organizacji Kongresu IFMA19 w SGGW, została powołana Fundacja Nauka i Edukacja dla Agrobiznesu (FNEA) www.fnea.pl.

Szczegółowe informacje na temat organizacji 19 Kongresu IFMA znaleźć można na stronie internetowej http://www.ifma19.org/
Żródło: SGGW