KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2020-02-18 03:11)
CHF / PLN4.0135+0.0000
EUR / PLN4.2623-0.0008
GBP / PLN5.1168-0.0001
USD / PLN3.9374+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Każde gospodarstwo dostanie 4,5 tys. zł.

Młodzi rolnicy, którzy nie przekroczyli 40 roku życia i mają kwotę mleczną przynajmniej w wysokości 50 tys. kilogramów mleka otrzymają jednorazową ryczałtową pomoc finansową, wyniesie ona 4,5 tys. zł – powiedział Marek Sawicki, na inauguracyjnej konferencji otwierającej poznańskie targi Polagra Premiery.

Według ministra, pieniądze na wypłatę ryczałtu zostały wygospodarowane przez Komisję Europejską podczas przeglądu Wspólnej Polityki Rolnej, znanego pod angielską nazwą Heath – Checz. Komisja przeznaczyła na kraje członkowskie UE 200 mln euro. Jedna dziesiątka z tej kwoty przypadła Polsce. W tym samy czasie Komisja Europejska podjęła decyzję o rezygnacji z dopłat do upraw energetycznych.

Minister Marek Sawicki powiedział, że trwają w parlamencie prace nad zmianą prawa stosowanego przy wypłacie pieniędzy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Rolnicy i beneficjenci będą mieli wypłacane zaliczki w wysokości do 50 proc. zatwierdzonych inwestycji przez ARiMR.
Zostanie także zwiększona premia dla młodych rolników z 50 do 70 tys. zł – powiedział minister rolnictwa.

W Poznaniu rozpoczęły się targi Polagra Premiery, Pro Horti 2010. Potrwają one do niedzieli – 14 lutego.

rolnik 77 to jest bardzo dobre rozwiazanie

to jest bardzo dobre rozwiazanie bo chyba lepiej jest pomoc mlodym starsi niech przepisuja na mlodsze dzieci i wtedy beda mogli dostac wsparcie na mlodego rolnika ktore jest w porownaniu z tym w 100% lepsze

nie każde!!!

Mam kwote 48tyś.kg. mleka którą na dzień dzisiejszy przekroczyłam. Czy dostanę dotacje? napewno nie!ale tacy co mają 300tyś dostaną coś tutaj jest nie tak dlaczego małym gospodarką nienależy się wsparcie. W czym jesteśmy gorsi przecież żeby oddać mleko musimy spełnić tesame wymagania.