KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2020-01-25 19:50)
CHF / PLN3.9754+0.0000
EUR / PLN4.2572+0.0000
GBP / PLN5.0479+0.0000
USD / PLN3.8609+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Drogie truskawki

Ceny truskawek szokują? Za kilogram 10 zł, dlaczego? – wyjaśnia Polska. Głos Wielkopolski: Informacje Regionalne

Z Anną Nowak, sprzedającą na targowisku w Krotoszynie truskawki, o wysokich cenach owoców rozmawia Hanna Banaszak
- Niestety nie mam dobrych wieści dla miłośników truskawek, ponieważ to one najbardziej ucierpiały podczas ostatnich ulew. Truskawka jest wrażliwym produktem. Nadmierna wilgoć powoduje, że w kilka godzin po zerwaniu robią się miękkie i szybko gniją. To owoc, który w takich warunkach jest trudny w hodowli, więc stąd tak wysokie ceny.

Czy te ceny utrzymają się do końca sezonu? - Ja sprzedaję je już od trzech tygodni, przy czym te moje były hodowane pod przykryciem. Ceny z początku sięgały nawet 16 zł za kilograma, teraz spadły do 10 zł. Amatorzy truskawek pewnie pamiętają, że kilogram okazałych owoców jeszcze dwa lata temu kosztował w detalu 3-4 zł za kilogram. Truskawki rosnące na otwartej przestrzeni dopiero kwitną, jeśli po ulewach przyjdą gwałtowne upały to też będą narażone na szybkie psucie. Stąd można wnioskować, że ceny spadną, ale nie o wiele.

Sądzi pani, że zimą będzie można pomarzyć o drzemie truskawkowym? - Na pewno nie mamy co liczyć na to, że klienci będą kupowali truskawki na zaprawy hurtowo.
Czyli w tym roku truskawka to owoc dla bogatych? - Dla klientów to z pewnością szok cenowy, ale pogoda wymusiła na plantatorach takie stawki. Na pewno tysiące rodzin nie będzie stać na to, by zakosztować tego owocu, Ale już dziś muszę przyznać, że dziennie potrafimy sprzedać do 100 kg, więc może aż tak tragicznie nie będzie.

Truskawek nie ma, za to ewenementem jest to, że obok pani stoi kobieta z grzybami. - Tak, to prawdziwy szok nawet dla zapalonych grzybiarzy. Już od dwóch tygodni w lesie można znaleźć jesienne grzyby. Pani obok mnie sprzedaje podgrzybki. Pól kilograma kosztuje od 8 do 10 zł. Jednak grzyby i truskawki to dwie różne rzeczy- ja osobiście wolę te owoce. Niestety z powodu nadmiernej wilgoci truskawki przegrywają walkę z grzybami, ale na razie nie na targowisku, a na plantacjach gdzie grzyby je masowo atakują i niszczą.
Źródło: Głos Wielkopolski

o drzemie truskawkowym! 

o drzemie truskawkowym!  Brawo :/