KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2019-08-17 13:57)
CHF / PLN3.9984+0.0000
EUR / PLN4.3375+0.0000
GBP / PLN4.7532+0.0000
USD / PLN3.9125+0.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Ceny żywności poza kontrolą

Sugestie wicepremiera Waldemara Pawlaka, żeby Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował ceny żywności w supermarketach, można zaliczyć do sfery pobożnych życzeń. Kontroli nie będzie.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak zaapelował o skontrolowanie drożyzny w sklepach w odpowiedzi na niezadowolenie społeczne wywołane wzrostem cen żywności w pierwszym kwartale tego roku. Języczkiem uwagi nastrojów konsumenckich okazał się cukier. Po wszczęciu postępowania przez UOKiK w sprawie nieoczekiwanego wzrostu cen cukru wydawało się, że kontroli można się też spodziewać w odniesieniu do innych artykułów spożywczych. Nic z tego. Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, zapowiedziała, że kolejnych kontroli nie będzie uzasadniając to tym, że urząd nie jest powołany do tego celu. Przyznała, że zainteresowanie urzędu dotyczy tego co się dzieje na rynku, ale  kontrole cen wychodzą poza zakres jego ustawowych obowiązków.

Od dwóch tygodni natomiast trwa postępowanie Urzędu w sprawie cen cukru. Wniosek o zbadanie przyczyn ich gwałtownego wzrostu złożył minister rolnictwa Marek Sawicki.
Autor: Henryk Sobolewski, tvr24.pl