KalkulatorKursy walut

Średni FOREX (2020-02-18 03:09)
CHF / PLN4.0122-0.0012
EUR / PLN4.2634+0.0000
GBP / PLN5.1167+0.0003
USD / PLN3.93730.0000


ReklamawalutyNOTOWANIA Z RYNKÓW

 

 

 

 

 

 

 

NOTOWANIA Z RYNKÓW HURTOWYCH SPRHSonda

Czy boisz się żywności modyfikowanej genetycznie?:


Ostatnie komentarzeSubskrybuj

Subskrybuje zawartość


LogowanieKontakt

Bronisze: Ceny owoców i warzyw

W ostatnim tygodniu czyli od 1 do 6 lipca staniały czereśnie, maliny i borówki amerykańskie. Czereśnie są tańsze niż rok temu, podobnie maliny ( wszystko wskazuje, że te owoce będą w tym roku znacznie tańsze) Bez zmian, w porównaniu do ostatniego tygodnia czerwca pozostają ceny wiśni, od 5 zł za kilogram i jagód leśnych od 9,00 zł za kilogram. Wiśnie w cenie sprzed roku, jagody nadal znacznie tańsze. Od tego tygodnia są już w notowaniach cenowych polskie morele. Cena kilograma w ofercie hurtowej około 10 zł.

Kończą się truskawki z głównego zbioru. Ceny w hurcie od 6 zł za kilogram, ale o tej samej porze w roku 2011, ceny truskawek były już bardzo wysokie, o kilka złotych drożej niż teraz.
Agrest staniał do 10 zł za kilogram, porzeczki są już w cenie od 8 zł za kilogram. Bardzo apetycznie wyglądają jeżyny ogrodowe , niestety te owoce kosztują sporo, w hurcie od 7 zł za opakowanie 250 gram. Są także poziomki, oczywiście pochodzące z upraw sadowniczych, ale to także owoce delikatesowe, wykorzystywane do deserów, i chętnie kupowane przez restauracje.

W tym tygodniu nastąpił gwałtowny spadek cen wielu warzyw. Nie bez wpływu na ceny jest pogoda. Ostatnie bardzo gorące dni, spowodowały szybsze dojrzewanie.
Bardzo tanie są kalafiory, fasolka szparagowa i kapusta biała. Kalafiory sprzedawane są w Broniszach 2,5 raza taniej niż rok temu. Kapusta jest tańsza o 10 – 20% w porównaniu do cen sprzed roku. Dużo jest w sprzedaży ogórków gruntowych . Znacznie staniały pomidory spod osłon.
Nadal bardzo tanie są młode ziemniaki. W ofercie hurtowej w Broniszach kilogram sprzedawany jest już od 26 groszy za drobniejsze bulwy. Irga od 30 do 46 groszy za kilogram.

Autor: Małgorzata Skoczewska, WRSRH Bronisze